به دلیل عدم وجود سیستم مناسب دوربینهای مداربسته و ملزم نبودن مالکان آن به حفظ مسایل اخلاقی و تنها به صرف دریافت پول و جذب مشتری، خانم‌ها و آقایان اتاق‌های اختصاصی را اجاره کرده و پس از اسکان مستقل به یکدیگر می‌پیوندند!
در حالی که این روزها جزیره آزاد کیش! پذیرای مسافرانی است، وضعیت بسیار بد حجاب و نوع پوشش نامناسب و زننده بسیاری از مسافرین و همچنین عدم نظارت کافی بر هتل‌های این جزیره مایه سوء استفاده عده ای از بی بند و بار ها شده است .
جولان بدحجابی در کیش و قشم 

وضعیت هتل‌های جزیره نیز که به هیچ وجه بر آنها نظارتی صورت نمی‌پذیرد، بسیار اسفناک است. این مسئله به وضوح در بسیاری از هتل‌های یک تا سه ستاره که عموما از مرکز جزیره نیز فاصله دارند و به دلیل بارز نبودن، به هیچ وجه نظارتی بر آن‌ها صورت نمی‌پذیرد، مانند هتل (آ.ش)، هتل(را) و هتل (گ) قابل مشاهده است . علاوه بر این در هتل‌های 4 و5 ستاره مانند هتل (الف) و (ش) اتفاقات مشابهی روی می‌دهد .
بنا بر این گزارش در بسیاری از هتل‌های کیش شبکه‌های ماهواره‌ای mbcpercia,mbc action, mbc max, mbc2, luxe tv و... از طریق تلویزیون هتل‌ها نمایش داده شده که پخش بسیاری از فیلم‌های نامناسب برای خانواده‌ها باعث تعجب برخی مسافرین شده است. متاسفانه چندی پیش از طریق شبکه mbc2 فیلمی غیراخلاقی که بسیاری از صحنه‌های آن در سواحل آمریکا اتفاق می‌افتد از تلویزیون هتل های مذکور به نمایش گذاشته ‌شد.
همچنین گزارش‌ها حکایت از آن دارد که در هتل های با کیفیت پایین‌تر به دلیل عدم وجود سیستم مناسب دوربینهای مداربسته و ملزم نبودن مالکان آن به حفظ مسایل اخلاقی و تنها به صرف دریافت پول و جذب مشتری، خانم‌ها و آقایان اتاق‌های اختصاصی را اجاره کرده و پس از اسکان مستقل به یکدیگر می‌پیوندند!
متاسفانه در رستوران‌های بسیاری از هتل‌ها بانوان مخصوصا در ساعات ابتدایی صبح با لباس‌های زننده و غیراخلاقی حضور می‌یابند و در فضای هتل رفت و آمد می‌کنند!
این‌ در حالی است که در کیش علاوه بر نهادهای اصلی سازمان منطقه آزاد کیش، نهاد صنفی به نام جامعه هتل‌داران کیش وجود دارد که که اعضای هیات مدیره آن نیز جز هتل‌داران کیش می‌باشند! ولی متاسفانه آنها همچون سیستم‌های نظارتی بر روی عملکرد و رفتارهای غیراخلاقی و غیر شرعی موجود در هتل‌ها چشم‌پوشی می‌کند. 
لازم به ذکر است امسال بسیاری از بانوان حاضر در جزیره به دلیل هوای شرجی و گرم این حزیره در فصل تابستان، در کنار ساحل علاوه بر استفاده از پوشش نامناسب تی‌شرت و شلوار، با آزادی کامل و بدون حضور حتی یک نیروی امنیتی و نظامی، در محل کشف حجاب نموده و در کنار ساحل به وقت گذرانی می‌پردازند! 
در پایان سوال باقی مانده این است که دستگاه‌های مسئول و نظارتی به چه کار مهم‌تری مشغول هستند که روابط آزادانه زنان و مردان، رقص در بازارها و اماکن عمومی و آزادی‌های شبانه کنار ساحل ، شرب خمر در ملاء عام و این همه فساد اخلاقی در این جزیره ی از هفت دولت آزاد را را نمی‌بینند؟!