باز هم بدحجابی در دانشگاه آزاد..(تصاویر)

دانشگاه آزاد اسلامی؛ همان دانشگاه اسلامی که هدف مسئولان است و همواره برای رسیدن به آن تاکید می کنند؛ اینجا دانشگاه آزاد اسلامی است.


همان دانشگاهی که قرار بود مواد تحصیلی دانشگاهی خود را با توجه به حوزه های علمیه تامین کند.

همان دانشگاهی که قرار بود فضایی اسلامی داشته باشد.

اینجا دانشگاه است؛ همان جا که باید علم آموخت و آن را برای تعالی جامعه اسلامی به کار گرفت، اما این عکس ها تمامی این حرف ها را نقض می کند.

عکس های زیر از یکی واحدهای دانشگاه آزاد گرفته شده که وضعیت اسفبار حجاب در این دانشگاه را نشان می دهد.

البته فضای دانشگاه دولتی هم وضعیت بهتری در حوزه حجاب ندارد.

از جامعه دانشگاهی اسلامی به خاطر انتشار این عکس ها عذرخواهی می کنیم.

شاید انتشار این عکس ها تلنگری برای مسئولان محترم باشد تا برای وضعیت اسفبار حجاب در دانشگاه ها فکری کنند.
دانشگاه آزاد مدعی روش های نوین مبارزه با بدحجابی


سابقا در دانشگاه های رسم بر این بود که خانم های دانشجو به داشتن چادر الزام داشتند و این موضوع سبب شده بود با صحنه های زشتی از دختران مانکنی که چادر را به حالت مضحکه واری به سر کرده اند و کشان کشان با خود به این سو و آن سو می برند مواجه شویم و در صورت به همراه نداشتن این آویز بی گناه که برای برخی از دانشجویان مذهبی مقدس بود از ورود این افراد بد حجاب به دانشگاه خودداری می کردند.

در ضمن توسط مسئولین حراست درمحوطه دانشگاه به پسران بد پوشش و دختران بد حجاب تذکراتی داده می شد، در این بین گاهی شاهد برخورد های ناشایستی توسط طرفین بودیم که به دلیل عصبانیت به مشاجره های لفظی و... می انجامید.

 

اما بخشنامه عفاف و حجاب مدعی است می تواند با برنامه و راهکارهای مدون به حل این معضل چالش برانگیز بپردازد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی می گوید: این بخشنامه قصد ممنوعیت امر به معروف و نهی از منکر را ندارد اما قصد دارد با فرهنگ سازی، عفاف و حجاب را در دانشگاه گسترش دهد. نیروهای حراست به لحاظ سطح تحصیلات و برخی دلائل دیگر برای تذکرات به دانشجویان دکتری، استادان و سایر دانشجویان توجیه نیستند و گاهاً مسائلی پیش می آید که در شأن دانشگاه نیست.

استفاده از اساتید دانشگاه درامر به معروف، تجلیل از بانوان با حجاب و استفاده از ابزار های دوستانه، مواردی هستند که در خلال این بخشنامه در جهت ترویج حجاب و عفاف در فضای دانشگاه آزاد اجرا خواهد شد.

توضیحات مسئولان دانشگاه آزاد بسیار منطقی بود و همه نمایندگان پذیرفتند که تغییر شیوه برخورد با موضوع بی حجابی راهکار مناسب‌تری است.
این در حالی است که فضای دانشگاه ها به ویژه دانشگاه های آزاد به قدری مسموم است که با اقدامات سطحی قابل حل نیست و اهتمام جدی مسئولان را می طلبد حال آنکه اقداماتی از قبیل تجلیل از افراد با حجاب در سنین ابتدایی جوابگو است و بازخورد اینگونه روش ها بعد از سن 20 سالگی بعید به نظر می رسد!!!؟