پس از مدت‌ها انتظار، بالاخره اکران فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله (ص)» از پنجشنبه ۵ شهریورماه ۱۳۹۴ در سراسر کشور آغاز شد.

این فیلم فاخر که به بررسی زندگی پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) از بدو تولد تا ۱۲ سالگی می‌پردازد، در روزهای نخست اکران خود با توجه بی‌سابقه مردم از اقشار مختلف مواجه شده، بطوری که فروش این فیلم سینمایی تنها در عرض ۳ روز به بیش از ۵۰۰ میلیون تومان رسیده است.

با وجود استقبال گسترده مردم ایران از فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله (ص)»، اما بسیاری از رسانه‌های بیگانه و اپوزسیون با تمرکز و بزرگنمایی هزینه‌های این فیلم سینمایی فاخر، به دنبال تخریب آن هستند.

در بین اپوزسیون خارج‌نشین، عناصر سلطنت‌طلب بیشترین حملات و توهین‌ها را به فیلم سینمایی مذکور و دست‌اندرکارانش داشته‌اند. همچنین سلطنت‌طلب‌ها و هواداران رژیم پهلوی، از شدت خشم ناشی از موفقیت فیلم «محمد رسول‌الله (ص)»، توهین‌های بی‌شرمانه‌ای به ارزش‌های اسلامی و پیامبر اسلام (ص) روا داشتند.

در این میان، «امید شریفی دانا» از لیدرهای سلطنت‌طلب‌های سوئد، همچون رسانه‌های بیگانه، با حمله به فیلم سینمایی مذکور و «مجید مجیدی» کارگردان موفق این فیلم، در صفحه فیسبوکش نوشت: “بلاخره فیلم محمد […] به کارگردانی مجید مجیدی با هزینه‌ای نجومی و دست‌اندرکاران اروپایی در ۱۴۳ سینمای ایران اکران شد …”

این فعال فتنه سال ۸۸ که به بهانه عضویت در گروه‌های همجنسباز از دولت سوئد پناهندگی دریافت کرده، در ادامه با عصبانیت از اکران فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» در افتتاحیه جشنواره فیلم مونترال کانادا، نوشت: “… مجیدی که برای عمل پروستات رهبرش … دوان‌دوان خودشو به بیمارستان رسانده بود، حالا با لابی‌های فراوان برای افتتاحیه جشنواره فیلم مونترال به کشور کانادا سفر کرد و جالبتر اینجاست که فیلمش به عنوان نخستین فیلم در جشنواره پخش خواهد شد …”

امید دانا - فیلم سینمایی محمد - ضد اسلامی

گفتنی است، این نخستین بار نیست که عناصر سلطنت‌طلب به ارزش‌های اسلامی، پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) توهین می‌کنند، بلکه همچون این مورد، سلطنت‌طلب‌ها بارها دشمنی خود با اعتقادات مردم مسلمان ایران را نشان داده‌اند. هرچند که عناصر اپوزسیون خارج‌نشین که حیات خود را در توهین به ارزش‌های اسلامی و جمهوری اسلامی می‌دانند، کوچکتر از آن هستند که بتوانند چهره نورانی پیامبر اسلام (ص) را مخدوش کنند.