به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بررسی ارتباط بین افراد و شبکه‌های رسانه‌ای ضد انقلاب، واقعیت این موضوع را به خوبی آشکار می‌سازد که تمامی آن‌ها با یک سازماندهی دقیق در مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته و ذیل پروژه‌ براندازی نرم تعریف شده‌اند.

همکاری دو سایت روزآنلاین و ایران وایر که اولی با مدیریت مسعود بهنود و دیگری با مدیریت مازیار بهاری اداره می‌شود در جهت تقویت شبکه‌ی ضدانقلاب خارج از کشور واضح و مشهود است.

مازیار بهاری که فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی و سینما از دانشگاه کانادا می‌باشد، فعالیت خبری خود را از سال ۱۳۷۳ آغاز کرده و در سال۱۳۸۸ به عنوان خبرنگار نشریه نیوزیک وارد ایران می‌شود و در قالب طرح براندازی نرم جمهوری اسلامی ایران و انقلاب مخملی به ایفای نقش در فتنه می‌پردازد که البته در نهایت بازداشت شده و به جرم اقدام علیه امنیت ملی به ۱۳ سال حبس محکوم می‌شود که با قرار وثیقه ۳۰۰میلیون تومانی موقتا آزاد شده و به صورت غیرقانونی از کشور خارج شده و فرار می‌کند.

بهاری که از همکاران بی بی سی فارسی و رسانه‌های خارجی محسوب می‌شود در خصوص جریان براندازی نرم اینگونه توضیح می‌دهد: اکثر رسانه‌های غربی‌ از ضدیت با ایران برای خود تعریفی دارند و بر همین اساس فعالیت‌ خبرنگاران غربی در زمینه خبرچینی و جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات غیر قابل انکار است و این امکان وجود دارد که غربی‌ها از میان خبرنگاران، جاسوسانی برای کسب اخبار استخدام کنند. مؤلفه‌های انقلاب‌های رنگین در حقیقت الگوهای کلاسیکی هستند و تجربه چنین انقلابی در جمهوری چکسلواکی سابق و کشورهای دیگر نشان داد که انقلاب‌های رنگین انقلاب نیستند بلکه یک جنبش فرهنگی هستند که روی خواسته‌های اجتماعی و سیاسی و اقتصادی بسیار عمیقی بنیان نهاده نشده‌اند و بیشتر خواسته‌های یک طبقه مشخص هستند.

مازیار بهاری‌ که منافقین را الگویی برای خروج از حاکمیت معرفی می‌کند، به بحث کودتا در ایران اشاره و طرح تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ را زیر مجموعه‌ای از ایجاد انقلاب مخملی در ایران معرفی می‌کند.

مسئول سایت ایران وایر که ارتباط نزدیکی به مسعود بهنود دارد محورهای فعالیت سایت خود را حمایت از جنبش‌های زنان، مطرح کردن مباحث حقوق بشری علیه ایران، مقابله با اصل ولایت فقیه و شخص رهبری، نمایش تنش و اختلاف داخلی در دستگاه حکومتی ایران و ترویج فرهنگ ابتذال، قرار داده‌ است.

مازیار بهاری که سعی کرده در مستندهایش چهره‌ نظام جمهوری اسلامی ایران را مخدوش نشان بدهد و آن را یک حکومت دیکتاتور به دنیا معرفی کند سابقه حمایت و همراهی با بهائیان را نیز در کارنامه سیاه خود جای داده ‌است.